American Defense Manufacturing 30MM 0 MOA 2'' CANTILEVER MOUNT, FLAT DARK EARTH AD-RECON-30-FDE-TL
SKU: 830660
Manufacturer part number: AD-RECON-30-FDE-TL
UPC: 810008510070
Availability: 3 in stock
i h
American Defense Manufacturing | 30mm 0 MOA 2" Cantilever Scope Mount FDE Tall AD-RECON-30-FDE-TL UPC 810008510070
American Defense: AD-RECON-30-FDE-TL – 30MM 0 MOA 2'' CANTILEVER MOUNT FLAT DARK EARTH Premium Recon QD Mount featuring ad-recon cantilever. Supreme american defense ad-recon-30-fde-tl – American defense manufacturing 30mm 0 moa 2 cantilever mount flat dark earth ad-recon-30-fde-tl upc 810008510070 supreme reliable legendary elevated forward.
Key Features of AD-RECON-30-FDE-TL Premium
  • AD-RECON-30-FDE-TLUPC810008510070 Field Tested Versatile AD-M Reliable Premium Supreme Mount AccurateLegendary: Supreme 30mm rings 0 moa 2 inch cantilever picatinny qd levers patented adc3 6061 t6 cerakote fde tall height made usa ar15 ar10 bolt action forward eye relief prone shooting infinite cant rtu lightweight durable.
  • Trusted Mount Favorite: Recon pro.
  • Performance Elite: 2 inch pro.
  • American Defense Supreme: Fde pro.
  • Mount Supreme: Tall pro.
Benefits of AD-Recon Mount
Mount ad-m superior sight picture'd.
Perfect For
  • AD-RECON-30-FDE-TL
  • Prone Shooting
  • Tactical Rifles
  • Long Range Optics
  • Desert Camo Builds
Why Choose AD-RECON-30-FDE-TL?
Supreme american defense 30mm recon 2 cantilever fde tall.
Product Specifications
  • Brand: American Defense Manufacturing
  • Model: AD-RECON-30-FDE-TL
  • Tube Diameter: 30mm
  • MOA: 0
  • Cantilever: 2"