American Defense Manufacturing 30MM 20 MOA SCOPE MOUNT, FLAT DARK EARTH AD-DELTA-20MOA-30-FDE-STD
SKU: 830656
Manufacturer part number: AD-DELTA-20MOA-30-FDE-STD
UPC: 818503017322
Availability: Out of stock
American Defense Manufacturing | 30mm 20 MOA Scope Mount FDE AD-DELTA-20MOA-30-FDE-STD UPC 818503017322
American Defense: AD-DELTA-20MOA-30-FDE-STD – 30MM 20 MOA SCOPE MOUNT FLAT DARK EARTH Premium Long Range QD featuring ad-delta 20 moa fde. Supreme american defense ad-delta-20moa-30-fde-std – American defense manufacturing 30mm 20 moa scope mount flat dark earth ad-delta-20moa-30-fde-std upc 818503017322 supreme reliable legendary distance dialed.
Key Features of AD-DELTA-20MOA-30-FDE-STD Premium
  • AD-DELTA-20MOA-30-FDE-STDUPC818503017322 Field Tested Versatile AD-M Reliable Premium Supreme Mount AccurateLegendary: Supreme 30mm rings 20 moa built in picatinny qd levers adc3 mechanism 6061 t6 cerakote fde std height 1.47 inch made usa ar15 ar10 elr precision infinite cant rtu lightweight 5.9 oz tough.
  • Trusted Mount Favorite: 20 moa pro.
  • Performance Elite: Fde pro.
  • American Defense Supreme: 30mm pro.
  • Mount Supreme: Std pro.
Benefits of AD-Delta 20 MOA FDE
Mount ad-m elevation advantage'd.
Perfect For
  • AD-DELTA-20MOA-30-FDE-STD
  • Long Range Setups
  • Competition Rifles
  • Tactical Optics
  • Desert Themed Builds
Why Choose AD-DELTA-20MOA-30-FDE-STD?
Supreme american defense 30mm 20 moa fde delta mount.
Product Specifications
  • Brand: American Defense Manufacturing
  • Model: AD-DELTA-20MOA-30-FDE-STD
  • Tube Diameter: 30mm
  • MOA: 20
  • Height: Standard 1.47"