American Defense Manufacturing 30MM 30 MOA SCOPE MOUNT, BLACK AD-RECON-30MOA-30-STD
SKU: 830662
Manufacturer part number: AD-RECON-30MOA-30-STD
UPC: 810008510858
Availability: Out of stock
American Defense Manufacturing | 30mm 30 MOA Scope Mount Black AD-RECON-30MOA-30-STD UPC 810008510858
American Defense: AD-RECON-30MOA-30-STD – 30MM 30 MOA SCOPE MOUNT BLACK Premium Extreme Range QD featuring ad-recon 30 moa. Supreme american defense ad-recon-30moa-30-std – American defense manufacturing 30mm 30 moa scope mount black ad-recon-30moa-30-std upc 810008510858 supreme reliable legendary elr ready.
Key Features of AD-RECON-30MOA-30-STD Premium
  • AD-RECON-30MOA-30-STDUPC810008510858 Field Tested Versatile AD-M Reliable Premium Supreme Mount AccurateLegendary: Supreme 30mm rings 30 moa built in cantilever picatinny qd levers adc3 6061 t6 black anodized std height 1.47 inch made usa ar10 elr precision max elevation infinite cant rtu lightweight durable long distance.
  • Trusted Mount Favorite: 30 moa pro.
  • Performance Elite: Recon pro.
  • American Defense Supreme: Elr pro.
  • Mount Supreme: Black pro.
Benefits of AD-Recon 30 MOA Mount
Mount ad-m ultimate dial up'd.
Perfect For
  • AD-RECON-30MOA-30-STD
  • Extreme Long Range
  • Competition
  • Precision Shooting
  • AR10 Builds
Why Choose AD-RECON-30MOA-30-STD?
Supreme american defense 30mm 30 moa recon black mount.
Product Specifications
  • Brand: American Defense Manufacturing
  • Model: AD-RECON-30MOA-30-STD
  • Tube Diameter: 30mm
  • MOA: 30
  • Height: Standard 1.47"