American Defense Manufacturing 34MM 20 MOA 2'' CANTILEVER MOUNT, BLACK AD-RECON-20MOA-34-STD
SKU: 820795
Manufacturer part number: AD-RECON-20MOA-34-STD
UPC: 818503012280
Availability: 5 in stock
i h
American Defense Manufacturing | 34mm 20 MOA 2" Cantilever Recon Mount Black AD-RECON-20MOA-34-STD UPC 818503012280
American Defense: AD-M Recon AD-RECON-20MOA-34-STD – American Defense Manufacturing AD-RECON-20MOA-34-STD 34mm Cantilever Scope Mount 20 MOA Built-In Cant 2 Inch Offset Black Type III Hardcoat Anodized 6061 T6 Aircraft Aluminum CNC Precision Engineered Bulletproof Hold Return to Zero QD Standard Throw Lever Recoil Lugs AR-10 Long Range ELR Tactical Precision Optimized for Night Vision UPC 818503012280 featuring ad-m recon 20 moa 34mm. Supreme ad-recon-20moa-34-std – American Defense premium 34mm 20 moa cantilever recon mount supreme reliable legendary elevation expert.
AD-M Recon Mount field tested trusted versatile premium reliable supreme AD-RECON-20MOA-34-STD.
Key Features of AD-RECON-20MOA-34-STD Premium
  • ADRECON20MOA34STDUPC818503012280 Field Tested Versatile ADM Reliable Premium Supreme 34mm20MOACantilever AccurateLegendary: Supreme adm rec 34mm can sco mou 20 moa bui can 2 off bla typ iii har ano 6061 t6 air alu cnc pre eng bul pro hol ret zer qd sta thr lev rec lug ar-10 lon ran elr tac pre opt nig vis.
  • Trusted 20 MOA Favorite: Built-in cant pro.
  • Performance Elite: Precision CNC pro.
  • ADM Supreme Aircraft: Grade pro.
  • Mount Supreme Bulletproof: Hold pro.
Benefits of 20 MOA Recon Cantilever
Extra elevation extreme range.
Perfect For
  • 34mm 20 MOA Mounts
  • AR-10 ELR Long Range
  • Tactical Precision Shooting
  • Night Vision Big Tubes
  • Competition Cantilevers
Why Choose AD-RECON-20MOA-34-STD?
Supreme 20 MOA Recon mount.
Product Specifications
  • Model: Recon AD-RECON-20MOA-34-STD
  • Tube: 34mm 20 MOA
  • Offset: 2" Cantilever