ATI MILSPORT 556 UPPER 16" 15" M-LOK A2 FH POLY SIGHTS 5MS556ML15 ATI15MS556ML15
Manufacturer: American Tactical
SKU: 998865
Manufacturer part number: ATI15MS556ML15
UPC: 819644027584
Availability: Out of stock
ATI MilSport 556 Upper 16" 15" M-LOK A2 FH Poly Sights 5MS556ML15 ATI15MS556ML15 UPC 819644027584 - ATI Mil-Sport AR-15 5.56 Upper Receiver Group
ATI ATI15MS556ML15 MilSport 5.56 upper upgrade, ATI MILSPORT 556 UPPER 16" 15" M-LOK A2 FH POLY SIGHTS 5MS556ML15 ATI15MS556ML15 UPC 819644027584. 16" M4 profile, 15" M-LOK rail, A2 FH—budget build, tactical tier.
ATI15MS556ML15: MilSport 5.56 Upper
Upper upgrade. 556 savior.
Upper Specs
  • Model: MilSport 5MS556ML15 / ATI15MS556ML15.
  • Barrel: 16" M4 5.56 NATO 1:8.
  • Rail: 15" Free Float M-LOK.
  • Muzzle: A2 Flash Hider.
  • UPC: 819644027584.
ATI Feature Firepower
  • Sights: Polymer Flip Up.
  • Gas: Carbine Length.
  • Receiver: Forged 7075 T6.
  • Finish: Black Nitride Barrel.
  • Weight: Lightweight Comp.
5.56 MilSport Upper
AR builder's bliss.
ATI Armory
"ATI15MS556ML15—upper unreal!" – AR Assembler
M-LOK: "Accessory army, affordable ace. ATI awesome!" Upper universe.
SEO ATI MilSport Upper
ATI 556 upper ATI MILSPORT 556 UPPER 16" 15" M-LOK A2 FH POLY SIGHTS 5MS556ML15 ATI15MS556ML15 UPC 819644027584 ATI MilSport 5.56 AR15 upper 16 inch MLOK, ATI ATI15MS556ML15. ATI MilSport 556 upper.
ATI 5.56 Upper vs Aero Precision
UpperATI MilSport 556Aero M4E1
Rail15" M-LOK Value12.5" Enhanced