ATI MILSPORT COMPLETE UPPER 5.56X45MM 16IN BBL 13IN MLOK A2 FH ATI15MS556ML13
Manufacturer: American Tactical
SKU: 1026728
Manufacturer part number: ATI15MS556ML13
UPC: 819644027515
Availability: Out of stock
ATI Milsport 16" 5.56 Complete Upper 13" M-LOK A2 FH - UPC 819644027515
ATI: ATI15MS556ML13—milsport complete upper 5.56x45mm 16in bbl 13in mlok a2 fh. Milsport Upper (UPC: 819644027515).
819644027515: ATI 16" 1:8 5.56 Milsport Complete Upper Receiver
819644027515: Full assembly with 16" M4 profile barrel, 13" M-LOK handguard, A2 flash hider, BCG, charging handle. Phosphate finish, mil-spec reliability.
Key Features and Specifications
  • Barrel: 16" 5.56 1:8 Twist M4
  • Handguard: 13" M-LOK Free Float