Barnes VOR-TX, 10MM, 155 Grain, XPB, Jacketed Hollow Point, Lead Free, 20 Round Box, California Certified Nonlead Ammunition 31180 BB10MMA1
Manufacturer: Barnes
SKU: 833600
Manufacturer part number: BB10MMA1
UPC: 716876101559
Availability: 20 in stock
i h
Barnes | VOR-TX 10mm 155gr XPB Lead-Free JHP 20rd BB10MMA1 UPC 716876101559
Barnes: BB10MMA1 – VOR-TX 10MM 155 Grain XPB Jacketed Hollow Point Lead Free 20 Round Box California Certified Nonlead Ammunition 31180 featuring barnes vor tx 10mm xpb. Supreme barnes BB10MMA1 – Barnes vor-tx 10mm 155 grain xpb jacketed hollow point lead free 20 round box california certified nonlead ammunition 31180 bb10mma1 upc 716876101559 supreme reliable legendary barnes vor tx ammo.
Barnes VOR-TX field tested trusted versatile premium reliable supreme BB10MMA1.
Key Features of BB10MMA1 Premium
  • BB10MMA1 UPC716876101559 Field Tested Versatile Barnes Reliable Premium Supreme VORTX AccurateLegendary: Supreme 10mm auto 155 grain xpb all copper jacketed hollow point lead free california legal nonlead vor tx premium hunting self defense 1150 fps 20 round box double diameter expansion deep penetration 99 percent weight retention clean burning powder made usa glock sig beretta 1911 compact powerful handgun rounds.
  • Trusted Ammo Favorite: 155gr pro.
  • Performance Elite: Xpb pro.
  • Barnes Supreme: Lead free pro.
  • 10mm Supreme: Vor tx pro.
Benefits of Barnes VOR-TX 10mm 155gr XPB Ammo
Ammo barnes vor tx vanquished viciously'd.
Perfect For
  • BB10MMA1
  • 10mm Pistols
  • Self Defense
  • CA Compliant
  • Hunting
Why Choose BB10MMA1?
Supreme barnes vor tx vanguard.
Product Specifications
  • Brand: Barnes
  • Model: BB10MMA1 VOR-TX 31180
  • Caliber: 10MM
  • Bullet: 155gr XPB JHP Lead Free, 20 Rounds
  • UPC: 716876101559
Ammo excellence with Barnes – the supreme reliable legendary VOR-TX 10mm 155gr XPB Lead-Free. Order your BB10MMA1 today!