Manufacturer: B&T
SKU: 1006828
Manufacturer part number: SD-SQD-M-40/10
UPC: 840225716337
Availability: Out of stock
Key Features
  • SQD Tri-Lug Mount – Effortless one-handed attachment for any SMG or carbine with a tri-lug barrel in .40 S&W or 10mm.
  • Purpose-Engineered – Specifically designed for .40 cal and 10mm firearms leveraging their shared bullet diameter to ensure perfect compatibility.
  • Caliber: .40 / 10mm
  • Weight: 13.6 oz - 19.8 oz
  • Length: 6.1 in - 9.2 in
  • Material: Titanium
  • Diameter: 1.7 in