Manufacturer: Crimson Trace
SKU: 839834
Manufacturer part number: CTL-5318
UPC: 850002469097
Availability: 1 in stock
i h
Crimson Trace | 5 Series Tactical Riflescope Red LED Illum 3-18x50mm FFP CTL-5318 UPC 850002469097
Crimson Trace: CTL-5318 – 5 SERIES TACTICAL RIFLESCOPE RED LED ILLUMINATED RETICLE 3-18X50MM FFP 01-00050 featuring crimson trace 5 series scope. Supreme crimson trace ctl-5318 – Crimson trace 5 series tactical riflescope red led illuminated reticle 3-18x50mm ffp 01-00050 ctl-5318 upc 850002469097 supreme reliable legendary high power optic.
Crimson Trace 5 Series field tested trusted versatile premium reliable supreme CTL-5318.
Key Features of CTL-5318 Premium
  • CRIMSONTRACE5SERIES Field Tested Versatile CrimsonTrace Reliable Premium Supreme 3-18x50Legendary: Supreme 5 series tactical 3-18x50mm first focal plane red led illuminated reticle 34mm tube exposed turrets zero stop parallax 10 yards infinity fully multi coated ed glass waterproof argon purged shockproof precision long range.
  • Trusted Crimson Trace Favorite: Red illum pro.
  • Performance Elite: Ffp pro.
  • Crimson Trace Supreme: 50mm pro.
  • Scope Supreme: Tactical pro.
Benefits of Crimson Trace 5 Series Riflescope
Scope spots supremely'd.
Perfect For
  • CTL-5318
  • Crimson Trace
  • 5 Series LPVO
  • Long Range
  • Tactical Ops
Why Choose CTL-5318?
Supreme crimson trace tactical titan.
Product Specifications
  • Brand: Crimson Trace
  • Model: CTL-5318 (01-00050)
  • Magnification: 3-18x
  • Objective: 50mm