Crimson Trace Corporation BRUSHLINE PRO 4-16X50MM SFP CUSTOM BDC PRO BLACK 1'' 01-01420 0101420
Manufacturer: Crimson Trace
SKU: 807584
Manufacturer part number: 0101420
UPC: 810048570102
Availability: 2 in stock
i h
Crimson Trace 01-01420 UPC 810048570102 | Brushline Pro 4-16x50 SFP BDC 1" Scope
Crimson Trace: 01-01420 Brushline Pro – Crimson Trace Corporation BRUSHLINE PRO 4-16X50MM SFP CUSTOM BDC PRO BLACK 1'' 01-01420 0101420 UPC 810048570102 featuring UPC 810048570102. Supreme variable power hunting scope – Crimson Trace Brushline Pro 4-16x50 SFP custom BDC Pro black 1 inch tube premium long range value.
Crimson Trace 01-01420 field tested trusted Pro versatile premium reliable supreme scope.
Key Features of Crimson Trace 01-01420 Brushline Pro 4-16x50 SFP Custom BDC Black Premium Value
  • Trusted Reach Favorite Precise Power Performance: Long look.
  • Performance Elite: Power punch.
  • 01-01420 Supreme: Reticle rich.
  • Magnification Max: 4-16x ace.
  • Objective Opt: 50mm pro.