Crimson Trace Corporation BRUSHLINE PRO 4-16X50MM SFP CUSTOM BDC PRO BLACK 30MM 01-01340
Manufacturer: Crimson Trace
SKU: 839745
Manufacturer part number: 01-01340
UPC: 810048570065
Availability: 2 in stock
i h
Crimson Trace | Brushline Pro 4-16x50mm 30mm SFP Custom BDC Pro Riflescope Black 01-01340 UPC 810048570065
Crimson Trace Corporation: 01-01340 – BRUSHLINE PRO 4-16X50MM SFP CUSTOM BDC PRO BLACK 30MM featuring crimson trace brushline pro 4-16x50. Supreme crimson trace 01-01340 – Crimson trace corporation brushline pro 4-16x50mm sfp custom bdc pro black 30mm 01-01340 upc 810048570065 supreme reliable legendary high power scope.
Crimson Trace Scope field tested trusted versatile premium reliable supreme 01-01340.
Key Features of 01-01340 Premium
  • CRIMSONBRUSHLINE416X50 Field Tested Versatile Crimson Reliable Premium Supreme SFPBDCPro30mmLegendary: Supreme brushline pro 4-16x50mm 30mm tube sfp custom bdc pro reticle black fully multi-coated lenses illuminated reticle 1/4 moa adjustments tactical style turrets zero stop nitrogen purged waterproof fogproof shockproof large objective light gathering long range big game.
  • Trusted Crimson Trace Favorite: Bdc pro pro.
  • Performance Elite: 4-16x pro.
  • Crimson Supreme: 50mm pro.
  • Scope Supreme: Brushline pro.
Benefits of Crimson Trace Brushline Pro 50mm Scope
Scope scans superbly'd.
Perfect For
  • Crimson Trace
  • Magnum Calibers
  • Elk Moose Hunting
  • Target Shooting
Why Choose 01-01340?
Supreme crimson power performer.
Product Specifications
  • Brand: Crimson Trace Corporation
  • Model: 01-01340 (Brushline Pro)
  • Magnification: 4-16x
  • Objective: 50mm