Crimson Trace Corporation HARDLINE 3-12X42MM SFP CUSTOM MR1-MOA RETICLE BLACK 01-01160
Manufacturer: Crimson Trace
SKU: 839719
Manufacturer part number: 01-01160
UPC: 810048570348
Availability: 1 in stock
i h
Crimson Trace | Hardline 3-12x42mm SFP Custom MR1-MOA Reticle Black 01-01160 UPC 810048570348
Crimson Trace: 01-01160 – HARDLINE 3-12X42MM SFP CUSTOM MR1-MOA RETICLE BLACK featuring crimson trace hardline moa. Supreme crimson trace 01-01160 – Crimson trace corporation hardline 3-12x42mm sfp custom mr1-moa reticle black 01-01160 upc 810048570348 supreme reliable legendary hunting optic.
Crimson Trace Hardline field tested trusted versatile premium reliable supreme 01-01160.
Key Features of 01-01160 Premium
  • CRIMSONHARDLINEMOA Field Tested Versatile CrimsonTrace Reliable Premium Supreme 3-12xLegendary: Supreme hardline 3-12x42mm second focal plane custom mr1-moa reticle 1 inch tube fully multi-coated ed glass illuminated caps side focus parallax hunting tactical versatile clear image rugged black matte.
  • Trusted Crimson Trace Favorite: Mr1-moa pro.
  • Performance Elite: Sfp pro.
  • Crimson Trace Supreme: 42mm pro.
  • Scope Supreme: Custom reticle pro.
Benefits of Crimson Trace Hardline 3-12x42 MOA Scope
Scope simplifies success'd.
Perfect For
  • Crimson Trace
  • Hardline 3-12x
  • Deer Hunting
  • Varminter
Why Choose 01-01160?
Supreme crimson moa maestro.
Product Specifications
  • Brand: Crimson Trace
  • Model: 01-01160 (Hardline)
  • Magnification: 3-12x
  • Objective: 42mm SFP