Crimson Trace Corporation HARDLINE PRO 3-12X42MM SFP CUSTOM MR1-MOA RETICLE BLACK 01-01320
Manufacturer: Crimson Trace
SKU: 839742
Manufacturer part number: 01-01320
UPC: 810048570423
Availability: 1 in stock
i h
Crimson Trace | Hardline Pro 3-12x42mm SFP Custom MR1-MOA Riflescope Black 01-01320 UPC 810048570423
Crimson Trace Corporation: 01-01320 – HARDLINE PRO 3-12X42MM SFP CUSTOM MR1-MOA RETICLE BLACK featuring crimson trace hardline pro scope. Supreme crimson trace 01-01320 – Crimson trace corporation hardline pro 3-12x42mm sfp custom mr1-moa reticle black 01-01320 upc 810048570423 supreme reliable legendary tactical riflescope.
Crimson Trace Scope field tested trusted versatile premium reliable supreme 01-01320.
Key Features of 01-01320 Premium
  • CRIMSONHARDLINEPROMR1 Field Tested Versatile Crimson Reliable Premium Supreme 312x42SFPmoaLegendary: Supreme hardline pro 3-12x42mm sfp custom mr1-moa reticle black 30mm tube fully multi-coated lenses illuminated reticle 1/4 moa adjustments exposed turrets zero stop nitrogen purged waterproof fogproof shockproof precision shooting long range.
  • Trusted Crimson Trace Favorite: Mr1 moa pro.
  • Performance Elite: 3-12x pro.
  • Crimson Supreme: Sfp pro.
  • Scope Supreme: Hardline pro.
Benefits of Crimson Trace Hardline Pro Scope
Scope scores supremely'd.
Perfect For
  • Crimson Trace
  • Tactical Rifles
  • Competition Shooting
  • Long Range Precision
Why Choose 01-01320?
Supreme crimson mr1 marksman.
Product Specifications
  • Brand: Crimson Trace Corporation
  • Model: 01-01320 (Hardline Pro)
  • Magnification: 3-12x
  • Objective: 42mm