Crimson Trace Corporation HARDLINE PRO 4-16X50MM FFP ILLUMINATED MR1-MOA RETICLE BLACK 01-01020
Manufacturer: Crimson Trace
SKU: 839700
Manufacturer part number: 01-01020
UPC: 810048570386
Availability: 1 in stock
i h
Crimson Trace | Hardline Pro 4-16x50 FFP Illuminated MR1-MOA Black 01-01020 UPC 810048570386
Crimson Trace: 01-01020 – HARDLINE PRO 4-16X50MM FFP ILLUMINATED MR1-MOA RETICLE BLACK featuring crimson trace hardline pro scope. Supreme crimson trace 01-01020 – Crimson trace corporation hardline pro 4-16x50mm ffp illuminated mr1-moa reticle black 01-01020 upc 810048570386 supreme reliable legendary precision optic.
Crimson Trace Hardline Pro Scope field tested trusted versatile premium reliable supreme 01-01020.
Key Features of 01-01020 Premium
  • CRIMSONHARDLINEPRO416X50 Field Tested Versatile Crimson Reliable Premium Supreme FFPILLUMLegendary: Supreme hardline pro riflescope 4-16x50mm first focal plane illuminated mr1-moa reticle 30mm tube ed glass fully multi coated scratch resistant caps zero stop turrets 10 mils per turn parallax 10 yds infinity black anodized shockproof waterproof fogproof lifetime warranty long range precision.
  • Trusted Crimson Favorite: Mr1-moa pro.
  • Performance Elite: 4-16x50 pro.
  • Crimson Supreme: Illuminated pro.
  • Scope Supreme: Ffp pro.
Benefits of Crimson Trace Hardline Pro 4-16x50
Scope sights supremely'd.
Perfect For
  • Crimson Trace
  • Hardline Pro Scope
  • Long Range Shooting
  • Precision Rifles
Why Choose 01-01020?
Supreme crimson trace hardline hero.
Product Specifications
  • Brand: Crimson Trace
  • Model: 01-01020 (Hardline Pro)
  • Magnification: 4-16x 50mm