Crimson Trace Corporation HARDLINE PRO 4-16X50MM SFP MR1-MOA RETICLE BLACK 01-01350
Manufacturer: Crimson Trace
SKU: 839747
Manufacturer part number: 01-01350
UPC: 810048570430
Availability: 12 in stock
i h
Crimson Trace | Hardline Pro 4-16x50mm SFP MR1-MOA Riflescope Black 01-01350 UPC 810048570430
Crimson Trace Corporation: 01-01350 – HARDLINE PRO 4-16X50MM SFP MR1-MOA RETICLE BLACK featuring crimson trace hardline pro 4-16x50. Supreme crimson trace 01-01350 – Crimson trace corporation hardline pro 4-16x50mm sfp mr1-moa reticle black 01-01350 upc 810048570430 supreme reliable legendary high magnification scope.
Crimson Trace Scope field tested trusted versatile premium reliable supreme 01-01350.
Key Features of 01-01350 Premium
  • CRIMSONHARDLINEPRO416X50 Field Tested Versatile Crimson Reliable Premium Supreme SFPMR1moaLegendary: Supreme hardline pro 4-16x50mm sfp mr1-moa reticle black 30mm tube fully multi-coated lenses illuminated reticle 1/4 moa adjustments exposed turrets zero stop parallax adjustment nitrogen purged waterproof fogproof shockproof extreme range precision.
  • Trusted Crimson Trace Favorite: Mr1 moa pro.
  • Performance Elite: 4-16x pro.
  • Crimson Supreme: 50mm pro.
  • Scope Supreme: Hardline pro.
Benefits of Crimson Trace Hardline Pro 50mm Scope
Scope surpasses sights'd.
Perfect For
  • Crimson Trace
  • Precision Rifles
  • PRS Competitions
  • Long Distance Shooting
Why Choose 01-01350?
Supreme crimson moa master.
Product Specifications
  • Brand: Crimson Trace Corporation
  • Model: 01-01350 (Hardline Pro)
  • Magnification: 4-16x
  • Objective: 50mm