Crimson Trace Corporation HARDLINE PRO 6-24X50MM SFP ILLUMINATED MR1-MIL RETICLE BLACK 01-01080
Manufacturer: Crimson Trace
SKU: 839712
Manufacturer part number: 01-01080
UPC: 810048570492
Availability: 1 in stock
i h
Crimson Trace | Hardline Pro 6-24x50mm SFP Illuminated MR1-MIL Reticle 01-01080 UPC 810048570492
Crimson Trace: 01-01080 – HARDLINE PRO 6-24X50MM SFP ILLUMINATED MR1-MIL RETICLE BLACK featuring crimson trace hardline pro high power. Supreme crimson trace 01-01080 – Crimson trace corporation hardline pro 6-24x50mm sfp illuminated mr1-mil reticle black 01-01080 upc 810048570492 supreme reliable legendary long range optic.
Crimson Trace Hardline Pro field tested trusted versatile premium reliable supreme 01-01080.
Key Features of 01-01080 Premium
  • CRIMSONHARDLINE6-24 Field Tested Versatile CrimsonTrace Reliable Premium Supreme SFP MR1Legendary: Supreme hardline pro 6-24x50mm second focal plane illuminated mr1-mil reticle 30mm tube extra low dispersion glass multi-coated zero stop exposed turrets tactical precision elr shooting clear bright durable black anodized.
  • Trusted Crimson Trace Favorite: 24x pro.
  • Performance Elite: Illuminated pro.
  • Crimson Trace Supreme: Sfp pro.
  • Scope Supreme: High mag pro.
Benefits of Crimson Trace Hardline Pro 6-24x50 Scope
Scope stretches horizons'd.
Perfect For
  • Crimson Trace
  • Hardline Pro 6-24x
  • ELR Shooting
  • Precision Rifles
Why Choose 01-01080?
Supreme crimson distance destroyer.
Product Specifications
  • Brand: Crimson Trace
  • Model: 01-01080 (Hardline Pro)
  • Magnification: 6-24x
  • Objective: 50mm SFP