Crimson Trace Corporation HARDLINE PRO 6-24X50MM SFP ILLUMINATED MR1-MOA RETICLE BLACK 01-01090
Manufacturer: Crimson Trace
SKU: 839715
Manufacturer part number: 01-01090
UPC: 810048570461
Availability: 2 in stock
i h
Crimson Trace | Hardline Pro 6-24x50 SFP Illuminated MR1-MOA Black 01-01090 UPC 810048570461
Crimson Trace: 01-01090 – HARDLINE PRO 6-24X50MM SFP ILLUMINATED MR1-MOA RETICLE BLACK featuring crimson trace hardline pro sfp. Supreme crimson trace 01-01090 – Crimson trace corporation hardline pro 6-24x50mm sfp illuminated mr1-moa reticle black 01-01090 upc 810048570461 supreme reliable legendary versatile optic.
Crimson Trace Hardline Pro Scope field tested trusted versatile premium reliable supreme 01-01090.
Key Features of 01-01090 Premium
  • CRIMSONHARDLINE6-24SFP Field Tested Versatile Crimson Reliable Premium Supreme MOAILLUMLegendary: Supreme hardline pro riflescope 6-24x50mm second focal plane illuminated mr1-moa reticle 30mm tube ed glass fully multi-coated zero stop turrets parallax adjustment caps black anodized shockproof waterproof fogproof lifetime warranty hunting target precision.
  • Trusted Crimson Favorite: Sfp pro.
  • Performance Elite: 6-24x50 pro.
  • Crimson Supreme: Mr1-moa pro.
  • Scope Supreme: Illuminated pro.
Benefits of Crimson Trace Hardline Pro 6-24x50 SFP
Scope simplifies sighting'd.
Perfect For
  • Crimson Trace
  • Hardline Pro SFP
  • Hunting Rifles
  • Target Practice
Why Choose 01-01090?
Supreme crimson trace sfp superior.
Product Specifications
  • Brand: Crimson Trace
  • Model: 01-01090 (Hardline Pro)
  • Magnification: 6-24x 50mm