ENERGIZER BATTERIES LITHIUM CR123A 2-PACK EL123APB2
Manufacturer: Energizer Batteries
SKU: 917945
Manufacturer part number: EL123APB2
UPC: 039800082725
Availability: 20 in stock
i h
Energizer EL123APB2 Ultimate Lithium CR123A 3V Photo Batteries 2 Pack Long Lasting Leak Proof High Energy Density Digital SLR Cameras Strobes Speedlights Flashlights Weapon Mounted Lights Night Vision Goggles Tactical Gear Security Systems Smoke CO Detectors Extreme Temperatures -40°F to 140°F 10+ Year Shelf Life Mercury Free USA Made Reliable Power Lifetime Warranty Affordable CR123A 123A Batteries UPC 039800082725
Energizer CR123A EL123APB2: UPC 039800082725 – power pack!
Energizer EL123APB2 CR123A lithium batteries 2 pack
Key Features
  • EL123APB2 Energizer Lithium: CR123A 3V 2 pack ultimate long lasting leak proof.
  • Flashlights Weapon Lights: Extreme temp 10yr shelf life USA made.
  • Batteries Lifetime Affordable: High performance reliable.
  • Energizer Quality: Photo lithium.
Specifications
AttributeDetails
ModelEL123APB2
Type/PackCR123A Lithium 3V / 2 Pack