ODIN WORKS 22 ARC 16 DMR INTERMID GAS SYSTEM B22ARC16INTTG
Manufacturer: Odin Works
SKU: 899538
Manufacturer part number: B22ARC16INTTG
UPC: 850048530447
Availability: 1 in stock
i h
ODIN WORKS 22 ARC 16 DMR INTERMID GAS SYSTEM B22ARC16INTTG - (UPC 850048530447)
Odin Works B22ARC16INTTG: odin works 22 arc 16 dmr intermid gas system b22arc16inttg upc 850048530447. Odin Works .22 ARC 16 Inch DMR Rifle Intermediate Gas System Premium Nitride Barrel Odin Fluted 15" M-LOK Handguard Adjustable Gas Block Ambi Controls Billet Upper/Lower Precision Built Long Range Accuracy American Made Elite .22 ARC DMR Premium AR Platform Essential Precision Shooting Tactical Marksman Odin Works Superior Performance.
B22ARC16INTTG Features
  • .22 ARC DMR: Odin Works 16" Intermediate Gas.
  • Odin Works Precision: B22ARC16INTTG Nitride.
  • .22 ARC Caliber
  • 16" Barrel
  • Intermediate Gas
  • Nitride Finish
  • 15" Fluted M-LOK
  • Adjustable Gas Block
  • Ambi Controls
  • Billet Receivers
  • Match Trigger
  • Long Range DMR
  • Sub MOA Potential
  • B22ARC16INTTG
Odin Works B22ARC16INTTG .22 ARC Rifle: Rifle Supreme
Rifle Specs
Model / Cal / Barrel / UPCB22ARC16INTTG / .22 ARC / 16" Int Gas DMR / 850048530447