ODIN BARREL 6MM ARC 18" DMR XL RIFLE GAS SYSTEM W/BCG B-6MM-18-ARC-2R-TG-BCG
Manufacturer: Odin Works
SKU: 1031762
Manufacturer part number: B-6MM-18-ARC-2R-TG-BCG
UPC: 850005271833
Availability: Out of stock
ODIN BARREL 6MM ARC 18" DMR XL RIFLE GAS SYSTEM W/BCG B-6MM-18-ARC-2R-TG-BCG UPC 850005271833
Odin Works: Odin Barrel 6mm ARC 18" DMR XL Rifle Gas System w/BCG B-6MM-18-ARC-2R-TG-BCG Nitride 1:7.5 Twist Button Rifled Long Precision AR15 Competition PRS 850005271833—odin barrel 6mm arc 18" dmr xl rifle gas system w/bcg b-6mm-18-arc-2r-tg-bcg upc 850005271833. Odin 6mm arc barrel bcg.
Odin 6mm ARC 18" DMR XL Barrel w/BCG
B-6MM-18-ARC-2R-TG-BCG: odin works 6arc 18in dmr xl rifle gas bolt carrier group.
Odin Works Barrels
6mm ARC Series. "Arc dmr precision!" Odin match.
Pros and Cons
Pros:
  • 18" xl rifle gas
  • 6mm arc long range
  • 1:7.5 twist stable
  • Button rifled accurate
  • Nitride barrel finish
  • Included np3 bcg
  • Dmr contour light
  • Prs competition
  • Sub moa groups
  • Complete upper ready
Cons:
  • Arc specific bcg
Odin Barrel 6mm ARC 18" DMR XL w/BCG B-6MM-18-ARC-2R-TG-BCG UPC 850005271833.
Odin B-6MM-18-ARC-2R-TG-BCG
"ODIN BARREL 6MM ARC 18" DMR XL RIFLE GAS SYSTEM W/BCG B-6MM-18-ARC-2R-TG-BCG UPC 850005271833." 6mm ARC DMR Barrel. 18" xl bcg.
odin 6mm arc 18" rifle gas dmr barrel bcg nitride 1:7.5.