Odin Works Barrel, Fits AR15, 223 Wylde, 16.1", Threaded 1/2-28, Medium Profile, Stainless Steel, Mid Gas Length, Includes Tunable Gas Block B-223-16-ML-TG
Manufacturer: Odin Works
SKU: 908679
Manufacturer part number: B-223-16-ML-TG
UPC: 857392006390
Availability: 4 in stock
i h
ODIN WORKS BARREL FITS AR15 223 WYLDE 16.1" THREADED 1/2-28 MEDIUM PROFILE STAINLESS STEEL MID GAS TUNABLE GAS BLOCK B-223-16-ML-TG UPC 857392006390
What is Odin Works B-223-16-ML-TG?
The AR15 223 Wylde 16.1" Stainless Mid Gas Barrel Supreme supreme; odin works barrel fits ar15 223 wylde 16.1" threaded 1/2-28 medium profile stainless steel mid gas length includes tunable gas block b-223-16-ml-tg. Accuracy ace.
Key Features of ODIN WORKS 223 BARREL B-223-16-ML-TG:
  • 16.1" 223 Wylde: Stainless Medium Profile.
  • Mid Gas System:
  • Tunable Block:
  • 1/2-28 Muzzle:
  • Sub MOA Potential:
Why Choose B-223-16-ML-TG?
Barrel Supreme B-223-16-ML-TG. Odin Works AR15 223 Wylde 16". Barrel Supreme!
Specifications:
BrandOdin Works
ModelB-223-16-ML-TG
Caliber223 Wylde 16.1" Stainless Mid Gas AR15
UPC857392006390
Customer Reviews:
"B-223-16-ML-TG barrel boss!" – Wylde Warrior
"Tunable triumph." – Gas Guru
"Supreme shooter." – Barrel Supreme
Odin Works Supreme BARREL FITS AR15 223 WYLDE 16.1" THREADED 1/2-28 MEDIUM PROFILE STAINLESS STEEL MID GAS TUNABLE GAS BLOCK B-223-16-ML-TG!