Odin Works Barrel, Fits AR15, 300 Blackout, 16.1", Pistol Length Gas System, Threaded 5/8-24, Medium Profile, Nitride Finish, Includes Adjustable Gas Block, Black B-300-16-P-TG-BLK
Manufacturer: Odin Works
SKU: 908687
Manufacturer part number: B-300-16-P-TG-BLK
UPC: 850036719892
Availability: 3 in stock
i h
Odin Works 300 Blackout Barrel AR15 16.1" Medium Profile Pistol Length Gas 5/8x24 Threaded Nitride Black B-300-16-P-TG-BLK UPC 850036719892 - Includes Adjustable Gas Block Suppressor Ready Subsonic SBR Build 300 BLK .300 AAC Complete Drop-In Precision Rifled 1:8 Twist
Odin Works 300BLK Barrel: B-300-16-P-TG-BLK 16.1" Nitride (UPC: 850036719892) – blackout beast!
Odin Works AR15 300 Blackout 16.1 inch nitride barrel adjustable gas
Key Features
  • 16.1" 300 Blackout Medium Profile: Balance supreme.
  • Pistol Gas w/ Adj Block Incl: Tune tight.
  • 5/8x24 Threaded Nitride: Can crown.
  • 1:8 Twist Button Rifled: Sub sonic.
Specifications
AttributeDetails
ModelB-300-16-P-TG-BLK
Cal/Len/Gas300 BLK 16.1" Pistol
Thread/Finish5/8-24 Nitride Black
Includes/UPCAdj Gas Block 850036719892
Reviews
"Odin 300BLK 16" barrel suppressed star."