PARD NV008SP2 NIGHT VISION RFL SCP 70MM 850NM IR W/LRF NV008SP270850LRF
Manufacturer: Pard Optics
SKU: 925200
Manufacturer part number: NV008SP270850LRF
UPC: 850050408178
Availability: Out of stock
PARD NV008SP2 NIGHT VISION RFL SCP 70MM 850NM IR W/LRF NV008SP270850LRF UPC 850050408178 PARD NV008SP2 Night Vision Rifle Scope 70mm 850nm IR with LRF NV008SP270850LRF
PARD NV008SP270850LRF Ultimate PARD Ultimate NV008SP2 Digital Night Vision Rifle Scope Ultimate 70mm Objective Ultimate 850nm IR Illuminator Ultimate Integrated Laser Rangefinder LRF Ultimate 1080P CMOS Sensor Ultimate 8x Optical 4x Digital Zoom Ultimate Ballistic Calculator Ultimate WiFi APP Ultimate Recoil Recording Ultimate Predator Hog Ultimate Supreme UPC 850050408178 Ultimate. Ultimate.
What is PARD NV008SP270850LRF?
The Pard Nv008Sp2 Night Vision Rfl Scp 70Mm 850Nm Ir W/Lrf Ultimate ultimate; NV008SP270850LRF. NV rifle scope pro.
Key Features of NV008SP270850LRF:
  • PARD NV008SP2 NIGHT VISION RFL SCP 70MM 850NM IR W/LRF NV008SP270850LRF: NV008SP270850LRF.
  • NV008SP2 70mm:
  • 850nm IR LRF:
  • Digital NV Scope:
  • High Power Zoom:
  • Picture in Picture:
Why Choose NV008SP270850LRF?
Night Vision Scope Ultimate NV008SP270850LRF. PARD LRF Ultimate!
Specifications:
BrandPARD
ModelNV008SP270850LRF
Objective70mm
IR850nm with LRF
UPC850050408178
Customer Reviews:
"NV008SP270850LRF range finder spots game 500yds!" – Hunter
"Clear NV video." – User
"Supreme all-in-one scope." – User
PARD Ultimate PARD NV008SP2 NIGHT VISION RFL SCP 70MM 850NM IR W/LRF NV008SP270850LRF!