PRO-SHOT 30IN SHOTGUN ROD 10-410 GA 2PS-30-10/410 2PS-30-10/410 2PS3010410
Manufacturer: Pro Shot Products
SKU: 850563
Manufacturer part number: 2PS3010410
UPC: 709779400560
Availability: 3 in stock
i h
Pro-Shot 30" Shotgun Rod 10ga-.410ga 2PS-30-10/410 (UPC: 709779400560)
What is Pro-Shot 2PS-30-10/410 Shotgun Rod?
The Pro-Shot 30" Shotgun Cleaning Rod 2PS-30-10/410 Fits 10ga .410ga Brass Ball Tip Pull Through Design Scratch Proof Nylon Coating Walnut Grip Solvent Safe Barrel Bore Maintenance supreme. Supreme (model 2PS-30-10/410); proshotrod.
Key Features of 2PS-30-10/410:
  • 30" Shotgun Rod: 10-.410ga.
  • Nylon Coated: Steel.
  • Brass End: Tip.
  • Walnut Handle:
  • Flexible:
  • Scratch Free:
Why Choose Pro-Shot Shotgun Cleaning Rod?
Clean pro-shot 30in shotgun rod 10-410 ga 2ps-30-10/410 nylon brass walnut cleaning kit. 2PS-30-10/410 proshot. Rod 2PS-30-10/410 UPC 709779400560!