RETAY USA ACE-R BOTTOMLAND 12/28 3.5" RACEMBL-28
Manufacturer: Retay Usa
SKU: 999187
Manufacturer part number: RACEMBL-28
Availability: 9 in stock
See Price in Cart
i h
Retay USA Ace-R Bottomland 12 Gauge 28" 3.5" Chamber RACEMBL-28
Retay USA RACEMBL-28 Ace-R semi automatic shotgun 12 gauge 28 inch barrel 3.5 inch chamber Bottomland camo finish inertia driven system oversized bolt handle enlarged loading port soft recoil 4+1 capacity fiber optic front sight chrome lined bore Turkish walnut stock ergonomic pistol grip multiple flush chokes included lightweight 7 lbs waterfowl turkey hunting versatile all purpose made Turkey Retay innovation reliable performance, RETAY USA ACE-R BOTTOMLAND 12/28 3.5" RACEMBL-28. Retay Ace-R Bottomland—recoil reduced ruler.
RACEMBL-28: Retay Ace-R Bottomland 12ga 28" 3.5"
Bottomland brawler. Ace-R advanced.
Shotgun Specs
  • Model: Retay Ace-R RACEMBL-28.
  • Gauge: 12ga 3.5".
  • Barrel: 28" Vent Rib.
  • Finish: Bottomland Camo.
  • Capacity: 4+1 2-3-3.5".
Retay Ace-R Features
  • System: Inertia Driven Plus.
  • Controls: Oversized Reversible.
  • Sights: Fiber Optic.
  • Chokes: 5 Flush Included.
  • Use: Ducks Turkeys Geese.
Retay Ace-R Camo Shotgun
Marsh monarch / Recoil rebel.
Retay USA
"RACEMBL-28 Retay—Bottomland boss!" – Waterfowl Warrior
Retay Ace-R: "3.5" power, camo king. Retay boss!" Waterfowl warrior.
SEO Retay Ace-R Bottomland
Retay USA Ace-R Bottomland 12ga 28" 3.5" RETAY USA ACE-R BOTTOMLAND 12/28 3.5" RACEMBL-28 Retay Ace-R 12 gauge Bottomland camo 28 inch 3.5 chamber inertia shotgun waterfowl turkey, Retay RACEMBL-28. Retay Ace-R Bottomland.
Retay Ace-R vs Ace Bottomland
ShotgunAce-R 3.5"Ace 3"
Chamber3.5" Heavy Loads3" Standard