Stern Defense 015SD15INCHMOD4MLOK161 9mm 16.10" Black Melonite Barrel 7075-T6 Aluminum Anodized Receiver 015SD15INCHMOD4MLOK161 015-SD15MOD4MLOK1619MMKK
Manufacturer: Stern Defense
SKU: 925655
Manufacturer part number: 015-SD15MOD4MLOK1619MMKK
UPC: 860141001553
Availability: 1 in stock
i h
Stern Defense 9mm 16.1" Melonite Barrel M4 MLOK AR-15 Complete Upper 015-SD15MOD4MLOK161 | UPC 860141001553
9mm upper: Stern Defense 015SD15INCHMOD4MLOK161 9mm 16.10" Black Melonite Barrel, mod4 might, PCC power. Model 015-SD15MOD4MLOK1619MMKK UPC 860141001553 – receiver ruler.
Stern Defense 015-SD15MOD4MLOK161 Upper
015SD15INCHMOD4MLOK161 9mm complete upper, 16.1" Melonite barrel, 7075-T6 aluminum receiver, MLOK rail, last round hold.
9mm Upper Features
  • 16.1" Melonite Barrel: Corrosion crush.
  • M4 MLOK Handguard: Accessory arena.
  • 7075-T6 Anodized: Forged fort.
  • LRBHO Compatible: Battle born.
  • Threaded Muzzle: Suppressor safe.
Upper Ultimate
Stern superior.
9mm Arsenal
AR authority.
Specs - UPC 860141001553
  • Model: 015-SD15MOD4MLOK161
  • Caliber: 9mm
  • Barrel: 16.1" Melonite
  • Rail: MLOK
Reviews
"Stern 9mm upper flawless fit!" "Accuracy beast." Stern supreme.
Assemble Stern Defense 9mm 16" MLOK Upper 015-SD15MOD4MLOK161 (UPC 860141001553)!