Tek Mat TEKMAT LONG GUN CLEANING MAT FOR AR-15 OD GREEN TEK-R36-AR15-OD
Manufacturer: Tekmat
SKU: 820042
Manufacturer part number: TEK-R36-AR15-OD
UPC: 608866017561
Availability: 14 in stock
i h
TekMat | AR-15 Long Gun Cleaning Mat OD Green Rubber 12"x36" Parts Diagram TEK-R36-AR15-OD UPC 608866017561
TekMat AR-15 field tested trusted versatile premium reliable supreme TEK-R36-AR15-OD.
Key Features of TekMat TEK-R36-AR15-OD Premium
  • Trusted 12"x36" AR Mat Favorite: OD green pro.
  • Performance Elite: Parts exploded diagram pro.
  • TekMat Supreme Non-Slip: Solvent proof pro.
  • Mat Supreme Scratch Proof: Workspace protector pro.
Benefits of AR-15 OD Green Cleaning Mat
Camo clean command center.
Perfect For
  • TekMat Cleaning Mats
  • AR-15 Maintenance
  • OD Green Long Guns
  • Parts Diagram Rubber
  • Armorer Work
Why Choose TekMat TEK-R36-AR15-OD?
Supreme ar15 od mat.
Product Specifications
  • Model: AR-15 TEK-R36-AR15-OD
  • Size: 12" x 36"