Tek Mat TEKMAT LONG GUN CLEANING MAT FOR SIG SAUER 556 BLACK TEK-R36-SIG556 TEKR36SIG556
Manufacturer: Tekmat
SKU: 828953
Manufacturer part number: TEKR36SIG556
UPC: 612409971593
Availability: 7 in stock
i h
TekMat | Long Gun Cleaning Mat Sig Sauer 556 Black TEK-R36-SIG556 UPC 612409971593
Key Features of TEK-R36-SIG556 Premium
  • Trusted Mat Favorite: Sig 556 pro.
  • Performance Elite: Long gun pro.
  • TekMat Supreme: Cleaning pro.
  • Mat Supreme: 556 pro.
Benefits of Sig 556 Cleaning Mat
Mat tek sigged.
Perfect For
  • TEK-R36-SIG556
  • Sig Sauer 556 Maintenance
  • Rifle Cleaning
  • Gunsmith Work
  • AR Rifles
Why Choose TEK-R36-SIG556?
Supreme tekmat sig sauer 556 long gun mat.
Product Specifications
  • Brand: TekMat
  • Model: Long Gun Cleaning Mat Sig 556
  • Size: 12" x 36"