TekMat AK-47 Rifle Mat, 12"x36", Black, Includes Small Microfiber TekTowel, Packed In Tube TEK-R36-AK47 TEKR36AK47
Manufacturer: Tekmat
SKU: 828950
Manufacturer part number: TEKR36AK47
UPC: 612409971371
Availability: 5 in stock
i h
TekMat | AK-47 Rifle Mat 12"x36" Black w/ TekTowel TEK-R36-AK47 UPC 612409971371
TekMat AK-47 Rifle Mat field tested trusted versatile premium reliable supreme TEK-R36-AK47.
Key Features of TEK-R36-AK47 Premium
  • Trusted Mat Favorite: Ak47 pro.
  • Performance Elite: Rifle mat pro.
  • TekMat Supreme: Tektowel pro.
  • Mat Supreme: 36 inch pro.
Benefits of AK-47 Cleaning Mat
Mat tek aked.
Perfect For
  • TEK-R36-AK47
  • AK-47 Maintenance
  • Rifle Cleaning
  • Gunsmith Work
  • AK Variants
Why Choose TEK-R36-AK47?
Supreme tekmat ak-47 36 inch rifle mat.
Product Specifications
  • Brand: TekMat
  • Model: AK-47 Rifle Mat
  • Size: 12" x 36"