TekMat M1 Garand Cleaning Mat Black/White Rubber 12"x36" M1 Garand Parts Diagram TEKR36M1GARANDBK
Manufacturer: Tekmat
SKU: 806111
Manufacturer part number: TEKR36M1GARANDBK
UPC: 612409971531
Availability: 20 in stock
i h
TekMat M1 Garand Cleaning Mat Black/White Rubber 12"x36" Diagram TEKR36M1GARANDBK (UPC 612409971531)
Garand workbench: TekMat M1 Garand black/white rubber cleaning mat 12"x36" w/parts diagram. Model TEKR36M1GARANDBK (UPC: 612409971531) non-slip protect.
Black/White Diagram
Full exploded view; waterproof. Gun shaped.
12x36 Rubber Mat
Anti-fatigue cushioned; solvent resistant.
  • M1 Garand Mat: Historic.
  • 12"x36": Rifle size.
TEKR36M1GARANDBK Specs
FeatureDetails
Size12" x 36"
MaterialNeoprene Rubber
UPC612409971531
TekMat Precision
Detail display.
SEO Cleaning Mats
"TekMat M1 Garand black mat 36 inch". Garand garage.