TekMat M14 (M1A) Cleaning Mat Black/White Rubber 15"x44" M14 (M1A) Parts Diagram TEKR44M14
Manufacturer: Tekmat
SKU: 828928
Manufacturer part number: TEKR44M14
UPC: 888151028230
Availability: 4 in stock
i h
TekMat | M14 M1A Cleaning Mat 15"x44" Black/White TEKR44M14 UPC 888151028230
TekMat M14 M1A Cleaning Mat field tested trusted versatile premium reliable supreme TEKR44M14.
Key Features of TEKR44M14 Premium
  • Trusted Mat Favorite: M14 pro.
  • Performance Elite: M1a pro.
  • TekMat Supreme: Cleaning pro.
  • Mat Supreme: Rubber mat pro.
Benefits of M14 M1A Cleaning Mat
Mat tek m14ed.
Perfect For
  • TEKR44M14
  • M14 M1A Maintenance
  • Rifle Cleaning
  • Gunsmith Work
  • Battle Rifles
Why Choose TEKR44M14?
Supreme tekmat m14 m1a 44 inch cleaning mat.
Product Specifications
  • Brand: TekMat
  • Model: M14 (M1A) Cleaning Mat
  • Size: 15" x 44"