TekMat Pistol Mat, Glock Gen 4, 11"x17", Black, Includes Small Microfiber TekTowel, Packed In Tube TEK-R17-GLOCK-G4 TEKR17GLOCKG4
Manufacturer: Tekmat
SKU: 820857
Manufacturer part number: TEKR17GLOCKG4
UPC: 612409970794
Availability: 16 in stock
i h
TekMat | Glock Gen4 11x17" Pistol Cleaning Mat Black w/Microfiber TekTowel TEKR17GLOCKG4 UPC 612409970794
TekMat Glock Gen4 field tested trusted versatile premium reliable supreme TEKR17GLOCKG4.
Key Features of TekMat TEKR17GLOCKG4 Premium
  • Trusted 11x17" Favorite: Black rubber pro.
  • Performance Elite: Gen4 diagram pro.
  • TekMat Supreme Microfiber Towel: Packed tube pro.
  • Mat Supreme Padded: Scratch resistant pro.
Benefits of Glock Gen4 Mat
Perfect disassembly pro polish.
Perfect For
  • TekMat Pistol Mats
  • Glock Gen4 Cleaning
  • 11x17" Parts Diagram
  • Non-Slip w/Towel
  • Glock Maintenance Kit
Why Choose TekMat TEKR17GLOCKG4?
Supreme Glock Gen4 mat.
Product Specifications
  • Model: TEKR17GLOCKG4
  • Size: 11" x 17"