TekMat Police Support Cleaning Mat Black/White/Blue Rubber 11"x17" Blue Line Flag TEKR17POLICE
Manufacturer: Tekmat
SKU: 802318
Manufacturer part number: TEKR17POLICE
UPC: 612409970930
Availability: 5 in stock
i h
TekMat Police Support Cleaning Mat — Black/White/Blue Rubber | 11"x17" Blue Line Flag Design
Model: TEKR17POLICE • UPC: 612409970930
Show Your Support for Law Enforcement
Premium Construction for Long-Lasting Protection
Protects Your Firearm and Work Surface
Compact Size — Ideal for Pistols and Handgun Maintenance
Easy to Clean and Maintain
Key Features:
  • Brand: TekMat
  • Model: TEKR17POLICE
  • UPC: 612409970930
  • Design: Thin Blue Line / Police Support Flag
  • Color: Black, White & Blue
  • Material: Thermoplastic fiber surface with vulcanized rubber backing
  • Dimensions: 11” x 17”