TekMat Ruger 10/22 Cleaning Mat Black/White Rubber 12"x36" Ruger 10-22 Parts Diagram TEK-R36-1022
Manufacturer: Tekmat
SKU: 820031
Manufacturer part number: TEK-R36-1022
UPC: 612409971364
Availability: 16 in stock
i h
TekMat | Ruger 10/22 Cleaning Mat Black/White Rubber 12"x36" Parts Diagram TEK-R36-1022 UPC 612409971364
TekMat Ruger 10/22 field tested trusted versatile premium reliable supreme TEK-R36-1022.
Key Features of TekMat TEK-R36-1022 Premium
  • Trusted 12"x36" Size Favorite: Parts diagram pro.
  • Performance Elite: Rubberized non-slip pro.
  • TekMat Supreme Scratch Resistant: Solvent resistant pro.
  • Mat Supreme Full Color: Protects surfaces pro.
Benefits of Ruger 10/22 Cleaning Mat
Organized oil-free organization.
Perfect For
  • TekMat Cleaning Mats
  • Ruger 10/22 Maintenance
  • Parts Diagram Workbench
  • Non-Slip Rubber
  • Gun Cleaning
Why Choose TekMat TEK-R36-1022?
Supreme 10/22 cleaning mat.
Product Specifications
  • Model: Ruger 10/22 TEK-R36-1022
  • Size: 12" x 36"