TekMat Remington 870 Cleaning Mat Black/White Rubber 12"x36" Remington 870 Parts Diagram TEK-R36-REM-870
Manufacturer: Tekmat
SKU: 820054
Manufacturer part number: TEK-R36-REM-870
UPC: 612409971449
Availability: 11 in stock
i h
TekMat | Remington 870 Cleaning Mat 12"x36" Black/White Parts Diagram TEK-R36-REM-870 UPC 612409971449
TekMat 870 Mat field tested trusted versatile premium reliable supreme TEK-R36-REM-870.
Key Features of TekMat TEK-R36-REM-870 Premium
  • Trusted 870 Favorite: Parts diagram pro.
  • Performance Elite: Non-slip pro.
  • TekMat Supreme Rubberized: Durable pro.
  • Mat Supreme Foldable: Portable pro.
Benefits of Remington 870 Cleaning Mat
Protect organize perfect cleaning.
Perfect For
  • Remington 870 Maintenance
  • Shotgun Cleaning
  • Bench Protection
  • Field Work Surface
  • Gun Enthusiasts
Why Choose TekMat TEK-R36-REM-870?
Supreme 870 cleaning mat.
Product Specifications
  • Model: Rem 870 TEK-R36-REM-870
  • Size: 12" x 36"