TekMat Ultra Mat, AR-10, Cleaning Mat, Thermoplastic Surface Protects Gun From Scratching, 1/4" Thick, 15"x44", Tube Packaging, Black TEK-R44-AR10 TEKR44AR10
Manufacturer: Tekmat
SKU: 828926
Manufacturer part number: TEKR44AR10
UPC: 888151028247
Availability: 1 in stock
i h
TekMat | Ultra Mat AR-10 Cleaning Mat 15"x44" Black TEK-R44-AR10 UPC 888151028247
TekMat Ultra Mat AR-10 field tested trusted versatile premium reliable supreme TEK-R44-AR10.
Key Features of TEK-R44-AR10 Premium
  • Trusted Mat Favorite: Ultra pro.
  • Performance Elite: Ar-10 pro.
  • TekMat Supreme: Cleaning pro.
  • Mat Supreme: Rifle mat pro.
Benefits of AR-10 Cleaning Mat
Mat tek ar10ed.
Perfect For
  • TEK-R44-AR10
  • AR-10 Maintenance
  • Rifle Cleaning
  • Gunsmith Work
  • Long Guns
Why Choose TEK-R44-AR10?
Supreme tekmat ultra ar-10 44 inch cleaning mat.
Product Specifications
  • Brand: TekMat
  • Model: Ultra Mat AR-10
  • Size: 15" x 44" x 1/4" Thick