Manufacturer: Tekmat
SKU: 805682
Manufacturer part number: TEKR20GLOCK4243
UPC: 612409973290
Availability: 20 in stock
i h
TekMat Ultra Cleaning Mat Glock 42/43 15"x20" Black Thermoplastic TEKR20GLOCK4243 (UPC 612409973290)
G43 detail zone: TekMat Ultra Mat 15" x 20" black thermoplastic for Glock 42/43. Model TEKR20GLOCK4243 (UPC: 612409973290) scratch-proof diagrams.
Black Thermoplastic Armor
1/4" rubber-like surface; solvent proof. Rolls in tube.
G42/43 Full Diagrams
Exploded parts breakdown; field strip guide.
  • Glock 42/43: Slimline.
  • 15x20 Ultra: Pistol+tools.
  • Black Tube: Portable.
TEKR20 Specs
FeatureDetails
Size/Model15"x20" G42/43
Thick1/4"
UPC612409973290
TekMat Ultra
Pro workbench.
SEO Ultra Mats
"TekMat Glock 43 ultra 20 inch". Detail deck.