TNW Firearms Aero Survival 10mm Auto 15+1 16.25" Barrel, Olive Drab Green Metal Finish, Black Collapsible Stock & Polymer Grip Optic Ready RXCPLT0010BKOD
Manufacturer: Tnw Firearms Inc
SKU: 800043
Manufacturer part number: RXCPLT0010BKOD
UPC: 818095020137
Availability: Out of stock
TNW RXCPLT0010BKOD Aero Survival UPC 818095020137 | TNW Firearms Aero Survival 10mm Auto 15+1 16.25" ODG Barrel Black Stock Optic Ready
TNW 10mm thunder: RXCPLT0010BKOD – Aero Survival 10mm Auto 15+1 16.25" Barrel Olive Drab Green Metal Finish Black Collapsible Stock & Polymer Grip Optic Ready featuring UPC 818095020137. TNW Firearms. Aero Survival – 10mm titan.
Rifle big bore blaster: TNW Firearms Aero Survival semi auto 10mm Auto carbine 16.25" threaded barrel 1/2x28 ODG cerakote aluminum receivers black 6 position stock polymer grip AR15 controls ambi safety last round bolt hold Picatinny optic rail 15+1 Glock 20 compatible magazines bear defense hog woods carry home protection range beast lightweight blowback 6.5 lbs made USA suppressor host reliable feeding hot loads trail gun truck SHTF.
Key Features of TNW RXCPLT0010BKOD Aero Survival 10mm 15+1
  • 10mm Auto 16.25" Threaded: Bear banger.
  • 15+1 Glock 20 Mag: Power pack.
  • Olive Drab Green Cerakote: Field fade.
  • Black Collapsible Stock: Pack perfect.
  • Polymer Grip AR Erg: Shoot sure.
  • Optic Ready Full Rail: Sight supreme.
  • LRBHO Ambi Safe: Pro features.
  • 6.5 lbs USA Crafted: Woods warrior.
Specifications - UPC 818095020137
SpecificationDetail
Caliber10mm Auto
Barrel Length16.25"
Capacity15+1 (Glock Compatible)
FinishOlive Drab Green Metal
Stock/GripBlack Collapsible / Polymer
Optic ReadyYes, Picatinny Rail
Weight~6.5 lbs
Made InUSA
Dominate the backcountry with the TNW Aero Survival 10mm – unstoppable stopping power in a lightweight, optic-ready package for bears, hogs, and beyond.